Přihlásit se  \/ 
x
x

Sanatorium Klimkovice chystá novou studii, která by měla prokázat účinnost jejich neurorehabilitačního programu. Ten je nyní možné podstoupit jen za přímou úhradu, což rodiče dětí s dětskou mozkovou obrnou obvykle řeší prostřednictvím veřejných sbírek.

Jak uvedl server iDNES.cz, pilotní studie bude trvat až tři roky a děti ve věku od dvou do šesti let budou během ní rozděleny do dvou patnáctičlenných skupinek. Zatímco jedna podstoupí klasické lázeňské procedury, druhá bude léčena pomocí intenzivního neurofyzikálního rehabilitačního programu. Prokázání účinnosti takového programu je zcela zásadní pro to, aby zdravotní pojišťovny o jeho úhradě začaly vůbec uvažovat.

"O Klimkovicích jsme nikdy neuvažovali, a to i proto, že byly drahé," říká paní Tereza, maminka pětileté holčičky se spastickou formou dětské mozkové obrny. "Na doporučení fyzioterapeutů jsme cvičili pětkrát denně Vojtovu terapii. A přestože nám lékaři říkali, že dcera nikdy chodit nebude, dnes chodí, kočárek jsme odložili před rokem."

I zde by paní Tereza díky své zkušenosti uvítala větší aktivitu zdravotních pojišťoven: "Mít cvičení s fyzioterapeutem jedenkrát týdně mi přijde zcela nedostatečné, a to zejména na začátku terapie, kdy se rodiče s dítětem učí cvičit. Péče by měla být rozhodně intenzivnější."

 Vstup do diskuze

Upozornění

Portál detska-mozkova-obrna.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady a názory v diskuzním fóru, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení provozovatele portálu, společnosti PHK MARKETING s.r.o.

dětská mozková obrna

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

Pomáháme Nadačnímu fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře". Zdravá děloha = zdravé dítě.
Více na www.apolena.eu.